Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Nadbużański Festiwal Teatrów dla Dzieci Gaducha 5-7 sierpnia 2022

Utworzono dnia 17.08.2022

W Sarnakach, w dniach 5-7 sierpnia odbył się już trzeci Nadbużański Festiwal Teatrów dla Dzieci Gaducha. Przez trzy dni licznie zgromadzona publiczność obejrzała 14 spektakli (12 tytułów) w wykonaniu 11 zespołów teatralnych. Artyści jak i widzowie przyjechali na Gaduchę niemalże z całej Polski. Na scenie zagrały teatry z Łomży, Krakowa, Supraśla, Gdańska, Warszawy, Jaworzna, Poznania i Łodzi. Podczas festiwalu zaprezentowane zostały takie formy teatralne jak spektakle lalkowe,musical,pokaz iluzji, teatr improwizacji, teatr cienia, teatr uliczny. Głównym miejscem festiwalu były Sarnaki, tu na dwóch scenach można było oglądać spektakle przez trzy dni. Gaducha zawitała również do innych nadbużańskich miejscowości czyli do Mierzwic i Serpelic. W każdej z nich został zagrany spektakl i odbyły się warsztaty tworzenia lalek teatralnych. W sobotę dzieci mogły uczestniczyć w warsztatach cyrkowo-teatralnych z Klkaunem Feliksem a przez trzy dni ,w trzech różnych miejscowościach-Sarnakach, Mierzwicach i Serpelicach miały możliwość uczestniczyć w warsztatach tworzenia lalek teatralnych. W tym roku motywem przewodnim był -Ptak. Z pozoru prosta praca ,ale wymagała użycia wyobraźni i sprytu aby powstało coś oryginalnego . Podczas Festiwalu pogoda płatała figle, raz świeciło słońce a innym razem niebo zasłoniły gęste chmury. Dla widzów nie miało to jednak większego znaczenia i nawet niewielki deszcz nie wystraszył najwierniejszych fanów Gaduchy, za co w prezencie dostali piękny zachód słońca ,który uświetnił ostatni występ drugiego dnia Festiwalu. Podczas festiwalu zorganizowany został punkt informacji turystycznej oraz miejsce dla mamy z małym dzieckiem, w którym można było nakarmić i przewinąć niemowlę. Dodatkową atrakcją festiwalu była zagroda ze zwierzętami, która w przerwach między spektaklami cieszyła się  ogromnym zainteresowaniem. Wydarzeniem towarzyszącym był spacer “śladami sarnackich Żydów”. Jego uczestnicy dowiedzieli się gdzie w Sarnakach było getto, kiedy powstała i została zniszczona synagoga, gdzie były i do czego służyły mykwa i besmedresz, a także gdzie się znajduje i jak wygląda żydowski. Chętnych do zgłębienia wiedzy o lokalnej historii oprowadziliła uczennica i nauczyciel  Szkoły Podstawowej w Sarnakach. 

Spektakle 2022:

 • Kaczor Kwak- Teatr Lalki i aktora w Łomży
 • Ale cyrki -Klaun Feliks- Teatr Szczęście (Sarnaki, Mierzwice)
 • Okienko- Teatr Łątek
 • Calineczka - Teatr Barnaby
 • Sztuka Iluzji – Maciej Pęda (sobota,niedziela)
 • Detektyw Szkiełko- Teatr Improwizacji Afront
 • Dobre Rady Lisa Witalisa
 • In Blue-Teatr Akt
 • Księżycowe opowieści- Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi
 • Trzy świnki – Teatr MY- teatr lalkowy
 • Mój Przyjaciel Pies- TeatRyle
 • Szałaputki - TeatRyle
   

Partnerami zadania byli: Gmina Sarnaki, Gminna Biblioteka Publiczna w Sarnakach, Szkoła Podstawowa w Sarnakach, Przedszkole Samorządowe Sarnaki,
Ochotnicza Straż Pożarna Mierzwice, KGW Mierzwice.

Wsparli nas również organizacyjnie: Nadleśnictwo Sarnaki, KGW Sarnaki i KGW Korniczanki, OSP Hołowczyce, Korpol oraz właściciele zwierząt.

 

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

www.mazovia.pl

 

Festiwal dofinansowano z budżetu Gminy Sarnaki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: 

Kurier Podlaski- Głos Siemiatycz, Słowo Podlasia, Życie Siedleckie, Echo Katolickie, Katolickie Radio Podlasie,RadioBiper, podlasie24.pl, losice.info.

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 56

W poprzednim tygodniu: 88

W tym miesiącu: 286

W poprzednim miesiącu: 392

Wszystkich: 22569