Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Koncert " Z muzyką do nieba "

Utworzono dnia 11.09.2023

9 września, w kościele parafialnym w Sarnakach odbył się drugi koncert organizowany w ramach wydarzenia Klasyczne Koncerty w Gminie Sarnaki. Przystanki muzyczne 5. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego. Konceret nosił tytuł „Z muzyką do Nieba” i taki był też jego repertuar, w w przeważającej części religijny. Podczas koncertu zostały wykonane m.in. takie utwory jak Ave Maria Giulio Cacciniego,Laudamus Te Antonia Vivaldiego, Alleluja Mozzarta, Lacrimosa Witolda Lutosławskiego. Te wspaniałe utwory wykonały światowej sławy artystki, laureatki prestiżowych konkursów wokalnych i nagród koncertujące na całym świecie: Ewa Biegas – mezzosopran, Zoya Petrova – sopran, Joanna Szynkowska vel Sęk – sopran, Aleksandra Blanik – sopran. Ich głosami zachwycano się m.in. w Wiedniu, Nowym Yorku, Buenos Aires, Słowacji, Czechach, Włoszech, Francji, w Tokio i Osace, Szanghaju, w koreańskim Seulu. Podczas koncertu publiczność miała okazję usłyszeć również utwory instrumentalne w wykonaniu kwintetu Orfeum, który wykonał m.in Intermezzo z opery Rycerskość wieśniacza, Arię na strunie G Bacha czy Kanon D-dur Johanna Pachelbelego. Klasyczne koncerty w gminie Sarnaki, cieszą się coraz większym zainteresowaniem o czym świadczy frekwencja, która rośnie z roku na rok. I w tym roku frekwencja była imponująca i wszystkie miejsca w sarnackim kościele były zajęte. Nie dziwi ten fakt, skoro do niedużych Sarnak przyjeżdżają artyści oklaskiwani na całym świecie. Koncert poprowadzili Magdalena Rudnik-Dyrektor GOK w Sarnakach oraz Dyrektor artystyczny Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego oraz Fundacji Orfeo. Krzysztof Korwin Piotrowski.

 
To był piękny wieczór ???? Dziękujemy, że byliście Państwo z nami. Dziękujemy również, wszystkim, którzy przyczynili się do tego aby taki był:
???? Artystom oraz Fundacji Orfeo, a także Bialskiemu Centrum Kultury,
???? Wójtowi Gminy Sarnaki, inicjatorowi koncertów,
???? ks.prałatowi dr Andrzejowi Jakubowiczowi- gospodarzowi miejsca,
???? Samorządowi Województwa Mazowieckiego,
???? sponsorom: Dwór w Zabużu Hotel Spa i P.H.U Justyna Filipiuk.
________________________________________________________________
ℹ️ Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Sarnaki, Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach.
????Partnerami byli: Samorząd Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski, Fundacja Orfeo oraz Bialskie Centrum Kultury.
 
 

Fotorelacja z koncertu "Z muzyką do nieba"

Utworzono dnia 11.09.2023, 15:26

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 110

W poprzednim tygodniu: 77

W tym miesiącu: 224

W poprzednim miesiącu: 386

Wszystkich: 22115